Το Σάββατο, 10 Ιουνίου 2023, στον πολιτιστικό χώρο “Παλαιά Σφαγεία Πατρών“, σε μια όμορφη εκδήλωση ο Δήμος Πατρέων απένειμε αναμνηστικά στα σχολεία που συμμετείχαν σε δράσεις περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης και εκπαιδευτικά προγράμματα κατά τη σχολική χρονιά 2022-2023.

Το Γενικό Λύκειο Παραλίας συμμετείχε κατά τη φετινή σχολική χρονιά σε δύο δράσεις του Δήμου: στο Πρόγραμμα Ανακύκλωση έντυπου χαρτιού (Κίτρινοι Κάδοι)” και στη δράση “Ανακύκλωση ηλεκτρικών / ηλεκτρονικών μικροσυσκευών”.

Η εκδήλωση συνδιοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας, διά της Υπεύθυνης Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και το Δήμο Πατρέων (την Αντιδημαρχία Περιβάλλοντος, Ενέργειας & Πρασίνου, το Πάρκο Εκπαιδευτικών Δράσεων Πλαζ Αγυιάς, την ΚΕΔΗΠ Καρναβάλι Πάτρας).